Prices
Join us and enjoy all the unforgettable moves, together with experienced and passionate instructors, as well as with many cool friends 🔥
Everyone is welcome, regardless of any previous dance experience.
Come to the trial Bachata lesson first, then later you are welcome to join our regular course for beginners or higher levels.
Trial lesson 1h 30m is just 10€.
Two-month dance package for ONE course costs 179€ (155€ for youth≤26).
The package includes 13 hours of dance lessons, valid for 61 days – you can use your package attending any combination of suitable classes at our studio.
If you wish to attend two courses (two lessons per week), then we recommend
Two-month dance package for TWO courses costs 279€ (245€ for youth≤26).
(45% discount for the second dance course).
The package includes 26 hours of dance lessons, valid for 61 days – you can use your package attending any combination of suitable classes at our studio.
One single lesson (1h 30m) is 25€
Note: with the dance package you can attend any combination of the dance lessons (on your suitable dance level),
as well as social parties and special events.
For any additional information, please send us a DM on FB Messenger or email us at info@dancesocial.fi
-
95.00€ – 279.00€🥇 Most popular choice - two courses for 2 months (45% discount for the second course) 🥇 With your package, you can attend any combination of the dance styles, instructors, parties and events (according to your dance level). Check out the up-to-date lessons schedule You can join the studio and start dancing anytime (even in the middle or end of a month).Choose This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
-
10.00€ – 30.00€Single classes can be purchased at the studio reception (cash, card or mobile pay). Single lesson (typically 1h 30m) prices vary from 10€ to 30€ (some classes may have special price for trial classes). For exact price for your chosen single class, please check the up-to-date lessons schedule (price is listed under your chosen class details). P.S. For better price per lesson, you can choose a package for 1 or 2 courses.Choose This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page




